Přihlásit se | Registrovat

Všechny časy jsou v UTC [ Letní čas ]

Právě je 15 lis 2018, 02:50

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zážitky ze hry
PříspěvekNapsal: 18 led 2010, 00:15 
Administrátor

Zatím naprosto SUPER.
Co se mi líbí:
- Jsem kapitán své lodi 8-)
- bitvy ve vesmíru - naprosto fascinující :shock: :D
- warp 8-)
- můžem nechat otevřenou grupu a kdokoli se může joinout a pomáhat - už nám to zachránilo krk ;)
- Při výsadku (zem,loď,atp.) je možné doplnit grupu posádkou - NPC. Každý kapitán ovládá své podřízené.
- Posádka se leveluje - každá postava zvlášť - můžu určit kam přidělím body XP
- mise jak vystřižené ze seriálu
- úžasná atmosféra
- úžasná grafika
- nádherná hudba
- Pif vypadá jak Ferda Mravenec :lol:
- Pif je jak encyklopedie - :shock: ;)

Co se mi nelíbí:
- už musím jít spát :cry:

Offline Profil  

Předmět příspěvku: Re: Zážitky ze hry
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 11:54 
Administrátor

Když už jsem jinde psal o tom jak vypadá PvP boj lodí. Tak ještě lehce nastíním boj v rámci plnění mise. Jako příklad uvedu "Zákaldnu 24". Tahle mise je opakovatelná, jako odměna jsou tykety (peníze) a reputace u federace. Z mého subjektivního pohledu, je každé opakování o něco těžší (údajně se instance přizpůsobují lvl.). Mise na záchranu základny začíná příletem do zóny. První úkol je zničit nepřátelské lodě - asi 50 malých a 20 velkých lodí. Vypadá to obtížně, ale do systému můžou volně všichni a zničené lodě se započítávají všem (zároveň se po zničení všech vyhodnotí, kdo byl jak užitečný). Po zničení lodí dojde k výsadku na samotnou základnu 24. Sem již mají přístup jen samostatné týmy (každému týmy-grupě se generuje vlastní instance). Já tu byl celkem 3x z toho jednou s Pifem a 2x sám. Při vylodění s Pifem mám možnost, pokud jsem velitel grupy, vybrat tým. Tým je pětičlenný. Mohu ho doplnit buďto svoji posádkou, nebo umožním Pifovi, aby vzal některé členy své posádky. V našem případě jsem bral- já jednoho a Pif dva členy. Každý kapitán může velet pouze svému týmu. Při procházení základny spolu s Pifem, jsme si pomáhali navzájem a moc příkazů jsem nezadával. Jiné to je při vylodění, kdy jdu do boje jen s posádkou. Při spatření nepřítele je dobré rozestavit posádku do výhodných pozic (hra má při samostatném výsadku možnost zapauzování 45s na instanci). Procházím chodbou ke dveřím do nějaké větší místnosti. Na každou stranu dveří posílám jednoho člena posádky s těžší zbraní. Do zadu, ideálně někam za nějakou bednu, postavím vědce (doktory). Já si stoupám doprostřed. Přiblížím se na dostřel. Zaměřím nejsilnějšího nepřítele, vhodím do místnosti granát a vystřelím jednu mířenou ránu. Ustupuji a při tom neustále střílím fázerem. Jakmile jsem zpět za vchodem do místnosti prudce uskočím do strany (ve hře jde provádět úskoky efektním kotoulem) a tím se dostanu z dostřelu nepřátel (většinou už mám dost poškozené štíty, nebo dokonce nějaké to zranění) Jelikož jsem uskočil směrem k vědci, ten mě doléčí a nepřátelé, kteří na mě nemůžou střílet vběhnou do chodby za mnou. V tu chvíli spustí střelbu posádka číhající u dveří. Nepřátelé obdrží značné poškození za střelbu do zad. Pak se strhne bitka. V tomto případě bojuji proti Klingonům a ti bojují hodně i na blízko, jenže jsou v křížové palbě a jejich zmatené pobíhání po chvíli končí jejich porážkou. Další místnost a podobná taktika. Někdy se vyhrne nepřátel trochu víc a někdo zařve, ale pokud zůstane na živu vědec, tak dotyčného zvedne. Někomu se může zdát boj trochu zmatený a nepřehledný, ale pokud se používají příkazy pro posádku dá se zmatek minimalizovat. V týmu několika lidí je to pak symfonie.

Jinak co jsem viděl a odehrál, tak jsou ve hře i mise čistě nebojové - průzkum planet - zjišťování historie. Nebo mise, kde je možnost vyřešit situaci diplomaticky - když se to nepovede ještě mám spousty zbraní 8-)

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 12:15 
Administrátor

Ještě bych tu napsal něco o RP hraní.
Zatím jsem neměl možnost prozkoumat všechno, ale pár postřehů již mám. První a hodně pozitivní dojem na mě udělala možnost navštěvovat můstek své lodi (do budoucna se počítá s otevření i dalších prostor lodi) Na můstek, který si můžu upravit, mohu pozvat další kapitány - třeba Pifrena - modrého Ferdu Mravence :D Je tu spousta emotesů - třeba vulkánský pozdrav, nebo Pickárdovo gesto, kterým posílá loď do míst....., super je robotický tanec :lol: ,. Další super věc je tvoření outfitů. Je tu výběr uniforem, které zapadají do světa Star Treku a každou z těchto uniforem je možné obarvit dle svého vkusu (na některé části je možné použít víc barev - třeba bunda - límec, ramena, spodní část, atd.) Barev je tu asi stovka a každá má ještě odstíny. Dá se říct, že nepotkáte nikoho, kdo má stejnou uniformu ;) . Další věc týkající se outfitů sovisí s rolí ve flotile (guildě). Každá guilda může mít své uniformy a každý člen má ještě navíc uniformu podle své hodnosti ve flotile. Od rekruta přes membra až po velitele. Údajně bude ve hře i možnost, aby měla každá flotila svůj znak, který budou nosit její lodě :shock:

Co se týče komunikace. je možné založit jednoduchým způsobem jakýkoli chat a ten si pak vyfiltrovat dle své potřeby.

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 15 úno 2011, 20:47 
Administrátor

Tak jsem se do toho zas po nějaké době dal a splnil si jednu kombinovanou misi (začíná ve vesmíru,pak výsadek na planetu a dokončení opět ve vesmíru). Po dobře odvedené práci, mě napadlo zaletět na vesmírnou stanici Země a byl jsem mile překvapen, že doznala značných změn. Teď vypadá opravdu doost dobře. Taky ve hře jsou mise od komunity. Zatím nevím jak fungujou, ale jednu jsem si nabral. Jinak je celá hra trochu předělaná/upravená a chvilku bude trvat, než zas na vše přijdu.

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 22:49 
Administrátor

Tak jsem si byl zalétat a zacraftit a překvapilo mě co lidí hrálo,Pro samou vesmírnou loď nebylo ve vesmíru ani kam plivnout a zrovna tak i na planetách. Za tu dobu co STO hraji, jsem tam tolik lidí ještě neviděl :shock:

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 09 bře 2011, 21:41 
Administrátor

Dnes jsem si zas trochu zahrál - přemístil jsem se od země do sektoru, kde na mě čeká mise. A byl jsem překvapen kolik lidí hru hraje :shock: Na to, že čtu různé řeči o tom, že hra nic moc (já si to nemyslím) tak bylo všude spousty hráčů. Na můj vkus byl vesmír až moc plnej :) Každopádně tolik hráčů jsem ještě v žádné mmorpg neviděl a teď nemluvím o aukčních místnostech atp. Tady je prostě všude plno lidí, něco jako, kdyby jel člověk v LOTRO z Kraje do Roklinky a všude potkával hráče :)

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011, 08:09 

Nemyslím to nijak zle, špatná ne, ale hra je chudá na content a taky hodně single a počet lidí to nezachrání. Taky to čtu co píšeš a dle mého názoru je to tím, že lidi přestanou hrát protože se vše rycle vyčerpá a pak se zase za pár měsíců po patchi nebo updatu podívají co je nového, alespoň takhle to hrajou oba moji známí a jak vídám tak i vy ;) A skýmkoli jsem se bavil tak to ani nebere moc vážně ale jako oddychovku, což ale není nic špatnýho, každej hraje dle svýho gusta. Myslím si že nad vodou se drží jen tím že je to Star trek, kdyby to bylo anonymní lítání s lodičkou s anonymníma vesmírnýma rasama hra by zanikla.

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011, 09:39 
Administrátor

Nevím, ale pravda je, že já to hraju jako oddychovku. Nemyslím, že hra nemá content pokud je tím myšlen obsah. To že jde hra hrát i singl mi přijde jako plus, zrovna jako u Pirates - člověk není závislej na někom druhém a přesto si může pěkně zahrát. No a patch teď zrovna žádnej nevyšel, takže ..... :? "...kdyby to bylo anonymní lítání s lodičkou s anonymníma vesmírnýma rasama hra by zanikla." - to možná jo, ale ono to právě není anonymní 8-)

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 12 bře 2011, 00:00 
Administrátor

Tak jsem se jen tak mrknul po hraní DA2 do STO a bylo zas plno :) Úsměv na tváři mi vyloudila, ale jedna vesmírná loď jménem: U.S.S.Prague :lol: Nevím komu patřila, ale ve flotile ten člověk není, alespoň jsem si nevšiml.

Offline Profil  

PříspěvekNapsal: 15 bře 2011, 08:15 
Administrátor

Tak jsme si spolu s Pifem pěkně zapařili vyzkoušeli novou (ne úplně novou)srandu - PvP (jde spolu, nebo proti sobě bojovat v PvP ((i když jste jedna grupa)). Nebylo to klasické PvP - to je jiná záležitost,ale jen pro zvané. Například můžete bojovat v grupě, nebo raidu.Taky můžu vyzvat na souboj kohokoli chci, nebo založit PvP hru - pak už je to klasické PvP. Prostě někoho vyzvu na souboj a případně naplním volné sloty pro všechny hráče, nebo začnu boj třeba hned bez nutnosti čekat až se naplní nějakej limit - myslím, že je to skvělá zábava a dobrej nápad, který jsem ještě nikde neviděl) Na každé straně nás bylo 1 :lol: Hry to přesto byly super 8-) Jinak na každé straně může být asi 10 hráčů a mapy se daj různě měnit, něco jako BF, nebo CS,AA atp.

Ve hře zas bylo plno :) To nebude tím, že by se jen někdo přišel kouknout po patchi, nebo updatu 8-)

Offline Profil  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC [ Letní čas ]